Wspomnienie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Wiedniu

Wczoraj byliśmy na parafialno- sołeckiej wycieczce w Wiedniu. Wspaniały wyjazd!! Najserdeczniejsze podziękowania dla p. Przemka Pilorza za zorganizowanie tej wycieczki!

p. Przemek włożył w ten wyjazd mnóstwo pracy!! Staranne przygotowanie przyczyniło się do tak udanego wyjazdu! p. Przemek wziął na siebie ogromną odpowiedzialność.
Piękna pogoda i nienaganne zdyscyplinowanie uczestników to kolejne atuty wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy firmie RemoTour za współpracę!

7 Grudnia 209 roku zorganizowaliśmy Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wiednia. W programie poza samym Jarmarkiem był zaplanowany spacer pięknymi Wiedeńskimi uliczkami.

Uczestnicy mogli zobaczyć między innymi: Muzeum Historii Naturalnej oraz Plac Cesarzowej Marii Teresy po czym przeszliśmy ku Operze Wiedeńskiej w której odbywa się słynny na cały świat Koncert Noworoczny. Po przejściu w samo centrum Wiednia i podziwianiu Katedry Św. Szczepana nastąpiła wyczekiwana przez wielu przerwa obiadowa. Gdy wszyscy rozgrzani obiadem lub grzanym winem przy katedrze stawili się na miejsce zbiórki, ruszyliśmy w kierunku miejsca docelowego którym był oczywiście Jarmark Bożonarodzeniowy przy Placu Ratuszowym. Nim tam doszliśmy zobaczyliśmy m.in Hofburg – Wiedeńską rezydencję Władców Austrii, w której aktualnie urzęduje obecny Prezydent Republiki. Przemieszczając się Placem Bohaterów i Tchórzy dotarliśmy wprost na Plac Ratuszowy gdzie odbywał się największy Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu. W tym przepięknym miejscu można było zakupić przeróżne ręcznie robione ozdoby, napić się grzanego wina, ubrać łyżwy by poszusować uliczkami lodowiska, posłuchać Adwentowej muzyki jak i nawet przejechać się kolejką.
RemoTour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *