program Pole Działania

Kochani Kończanie, Kończanki i Miłośnicy Kończyc Małych! 

Zapraszamy młodzież w wieku 15-18 lat do programu Pole Działania. Pole Działania to roczny program Fundacji Wspomagania Wsi skierowany do nastoletnich mieszkańców wsi, zainteresowanych działaniem społecznym, którzy chcą przeżyć przygodę z zaplanowaniem i przeprowadzeniem projektu społecznego w swojej okolicy.

Jak to działa?
Wspólnie z uczestnikami z całej Polski przejdziemy całą ścieżkę projektową: od zbadania potrzeb ludzi, na rzecz których chcą działać, przez zaplanowanie projektów, po ich realizację. Na nasz program składają się cztery warsztaty szkoleniowe, na które zaprosimy uczestników i zadania, które wykonają między spotkaniami. Wszystko po to, żeby przygotować ich na przeprowadzenie projektów społecznych, a w dłuższej perspektywie, żeby stali się nowym pokoleniem liderów wiejskich.

Czego będzie można się nauczyć?
Na warsztatach szkoleniowych uczestnicy dowiedzą się:

jak rozpoznawać potrzeby ludzi, dla których chcą działaćjak pracować metodą projektową, żeby bez stresu zaplanować i zrealizować działaniejak rozpoznawać sprzymierzeńców w swojej okolicy i nawiązywać z nimi kontakt, żeby pomogli w projekciejak zbudować zespół, podzielić się zadaniami i jak zadbać o komunikację w zespole, żeby praca nad projektem była przyjemnościąjak poradzić sobie z formalnościami przy realizacji projektujak skutecznie opowiadać o projekcie, czyli gdzie przedstawić informację o nim i jakim językiem mówić, żeby zdobył zainteresowaniejak i skąd pozyskać pieniądze na działanie

Między spotkaniami uczestnicy wykonają zadania niezbędne do zaplanowania i przeprowadzenia projektu. Bez obaw! Każdy otrzyma wsparcie na etapie planowania i realizacji działań. W ramach zadań:

zmierzą się z przeprowadzeniem mini-diagnozy społecznej, czyli badania w swojej miejscowości, żeby poznać potrzeby mieszkańców, dla których będą działaćz naszą pomocą krok po kroku pomysł na projekt przekują w konkretny plan działaniaprzeprowadzą działanie społeczne z swojej miejscowości

Pracujemy metodami aktywnymi, nie należy więc spodziewać się wykładów i lekcji! Podczas warsztatów i po nich uczestnicy będą mogli skorzystać z naszego wsparcia mentorskiego. Dofinansujemy też ich projekty.

Dla kogo jest program?
Zapraszamy uczniów i uczennice szkół średnich z całej Polski w wieku od 15 do 18 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. Nie szkodzi, jeśli do tej pory młodzież nie ma na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Do programu przyjmujemy także osoby bez doświadczenia w działaniach społecznych za to z wielkim sercem i wyobraźnią. Być może ich pierwszy projekt narodzi się podczas Pola Działania!

Kiedy i gdzie się spotkamy?
Program Pole Działania trwa od października 2020 r. do czerwca 2021 r. Warsztaty szkoleniowe odbędą się w Warszawie w październiku i listopadzie 2020 r. oraz w marcu i czerwcu 2021 r.
Wasze projekty zostaną zrealizowane na terenie Waszych miejscowości lub gmin między marcem a czerwcem 2021 r.

Zapraszamy na stronę programu Pole Działania, gdzie znajdziecie wszystkie przydatne informacje, szczegóły rekrutacji i harmonogram.

Zapraszamy
Zespół Fundacji Wspomagania Wsi http://fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *